"Wykłady Stanisława Grygiela konfrontują nas nie tylko z końcowym produktem dogłębnych studiów nad myślą Karola Wojtyły/Jana Pawła II, ale także z wieloletnim doświadczaniem jego obecności, mającej tak wiele odcieni. Grygiel oferuje nam niepowtarzalny wgląd w życie, filozofię, teologię i duchowość jednej z największych osobowości naszych czasów i jednego z największych świętych. Z&nbs...
Pokaż cały opis...
"Wykłady Stanisława Grygiela konfrontują nas nie tylko z końcowym produktem dogłębnych studiów nad myślą Karola Wojtyły/Jana Pawła II, ale także z wieloletnim doświadczaniem jego obecności, mającej tak wiele odcieni. Grygiel oferuje nam niepowtarzalny wgląd w życie, filozofię, teologię i duchowość jednej z największych osobowości naszych czasów i jednego z największych świętych. Z całą pewnością książka ta stanie się obowiązkową lekturą dla każdego, kto pragnie pełniej uczestniczyć w dialogu z Janem Pawłem II, lub o nim, i zrozumieć, jak Karol Wojtyła uczynił ze swego życia dzieło sztuki, które zadziwiło świat." (Carl A. Anderson, Najwyższy Rycerz Kolumba)
Niniejsza książka jest dalszym ciągiem rozmów z bł. Janem Pawłem II. Na górskich lub leśnych ścieżkach przerywaliśmy nasze rozmowy cichą modlitwą. Przemieniała ona nasze myślenie rozpoczęte w wymianie słów w nasłuchiwanie Słowa zwiastującego spełnienie nadziei i to nie tylko tej, że przybliży się do nas Ojczyzna, jaką jest Bóg, ale także i tej nadziei, że nasza ziemska ojczyzna odzyska swoją wolność i suwerenność. Wielu z nas myślało i mówiło, że komunizm nie zawali się za naszego życia. Kardynał Wojtyła nigdy tak nie mówił. Więc chyba także nigdy tak nie myślał. W Krakowie, a jeszcze bardziej w Rzymie, uderzały mnie jego spokój i pewność, że „dar Boży” jest tuż obok nas, że trzeba tylko modlić się i czuwać, aby móc przyjąć go w odpowiedniej chwili. I tak się też stało. Dziś naszej ziemskiej ojczyźnie zagrażają inne niebezpieczeństwa. Często myślę o nich wspólnie z Janem Pawłem II. Nasze rozmowy mają dalszy ciąg (Stanisław Grygiel)
Ukryj opis